Rasoklė

Praktinis seminaras „Laukiniai augalai maistui ir sveikatai“

Balandžio 26 d., 2019

Balandžio 26 - 28 dienomis, sodyboje „Slėnyje“, Neries regioniniame parke prie Karmazinų piliakalnio

Savaitgalinis seminaras, kuriame viskas suksis apie laukinius augalus – kaip juos rinkti, kaip gaminti, naudoti grožiui ir gydymui, kaip pasiruošti atsargas. Mūsų tikslas parodyti pagrindinius vaistinius ir maistinius laukinius augalus, vaistažoles, ir išmokyti juos įtraukti į kasdieninį gyvenimą taip, kad jie gydytų jūsų kūną ir sielą. Seminarą veda Ieva Šidlaitė ir Rasa Subačienė, trumpai susipažinkime.

Rasa (Rasoklė) seminaruose moko pažinti žolynus ir naudoti juos grožiui, sveikatinimui, fermentuoja arbatas, verda sirupus ir daro hidroliatus, jos pagrindinė darbo vieta – pievos. Seminaro metu su Rasa keliaudami po apylinkes stebėsite bundančius augalus, galėsite juos paragauti, susipažinti ir sužinoti apie jų panaudojimo galimybes organizmo atsigavimui po žiemos. Distiliuosite augalų vandenį (hidroliatą) odos gaivinimui ir drėkinimui, virsite žolelių sirupą, sužinosite pagrindinius žolelių rinkimo, džiovinimo ir saugojimo principus.

Ieva, knygos „Natūralus rauginimas“ autorė, surinktas žoleles neša tiesiai į virtuvę ir čia gimsta skaniausi patiekalai. Su ja mokysitės apie laukinius valgomus augalus ir kaip juos skaniai pagaminti. Gaminsite jogurtus ir sūrius su žolelėmis, kepsite natūraliai raugintas duonas su žolelėmis, raugsite žolelių giras, gydomąjį midų ir alų, rauginsite laukinius lapus, kepsite žolių pyragus. Darysite aliejinius, acto ir alkoholinius antpilus. Sužinosite, kaip pasiruošti laukinių žolynų atsargų visiems metams. Mokymasis vyksta visą laiką – vaikštant, valgant, ilsintis, o gal net miegant.

Namo atsivešite didelį krepšį dovanų: arbatos ir kefyro grybus, duonos raugą, acto „užkratą“, hidroliatą, sirupą, aliejų, arbatą. O svarbiausia – kalną praktinių žinių, kurias tikrai panaudosite gyvenime ar darbuose.

Seminaro pradžia, penktadienį 18 valandą, sodyboje Slėnyje (Neries regioniniame parke, prie Karmazinų piliakalnio). Renkamės, įsikuriame, vakarieniaujame, aptariame programą kuri priklausys nuo oro sąlygų ir einame dirbti. Pabaiga sekmadienį, apie 14 valandą – papietaujame, valgome tortą ir išsidalijame dviejų dienų darbo vaisius.

Seminaro kaina 200 eurų žmogui. Į ją įskaičiuota nakvynė, maitinimas, visos priemonės ir pasigaminti produktai, lauktuvės.
Gyvensite šiltuose dviviečiuose kambariuose svečių namuose, yra patalynė, rankšluosčiai, dušas 2 kambariams bendras. Maitinimas penktadienį vakarienė, šeštadienį 3 kartus (pusryčiai, pietūs, vakarienė), sekmadienį 2 kartus (pusryčiai ir pietūs).
Seminaro metu galėsite įsigyti Rasoklės produktų su 15 proc. nuolaida (sirupų, aliejų, hidroliatų, arbatų, esencijų) ir Ievos knygą su autografu ir leidėjo kainomis „Natūralus rauginimas“

Registracija į seminarą el.paštu ieva@slenyje.lt , pasiteirauti galite tel. 861519638.
Registracija patvirtinama tik sumokėjus mokestį. Mokestis grąžinamas perspėjus prieš 2 savaites, pusė sumos – savaitę iki renginio.
Daugiau informacijos apie mokomus dalykus ir gyvenimo sąlygas rasite mūsų svetainėse www.slenyje.lt ir www.rasokle.lt


Į sąrašą