Rasoklė

Praktinis seminaras gamtoje „Apie žoleles ir rauginimą“

Birželio 29 d., 2018

Birželio 29 – liepos 1 dienomis, sodyboje „Slėnyje“, Neries regioniniame parke prie Karmazinų piliakalnio.

Šiemet laukia vienas, bet labai daug žinių suteikiantis vasaros seminaras, kurį veda Ieva Šidlaitė ir Rasoklė.
Trumpai susipažinkime:

Rasa (Rasoklė) seminaruose moko pažinti žolynus ir naudoti juos grožiui, sveikatinimui, fermentuoja arbatas, verda sirupus ir daro hidroliatus, jos pagrindinė darbo vieta – pievos, su ja rinksite žoleles ir gėleles, o paskui iš jų gaminsite įvairias priemones sveikatai.

Ieva, knygos „Natūralus rauginimas“ autorė ir laukinių augalų rinkėja restoranams, surinktas žoleles neša tiesiai į virtuvę ir čia gimsta skaniausi patiekalai. Su ja mokysitės apie laukinius valgomus augalus ir kaip juos skaniai pagaminti. Taip pat per šias dienas praeisite visą fermentacijos kursą – kaip kepti duoną su savo raugu, gaminti žolelių giras, raugti pieno produktus ir daržoves. Mokymasis vyksta visą laiką – vaikštant, valgant, ilsintis, o gal net miegant.

Savaitgalio metu su Rasa stebėsite įvairiausius laukinius pievų ir miškų augalus, galėsite juos paragauti, susipažinti ir sužinoti apie jų panaudojimo galimybes sveikatinimui. Distiliuosite augalų vandenį (hidroliatą) odos gaivinimui ir drėkinimui, virsite žolelių sirupą, fermentuosite įvairių lapų arbatą, gaminsite aliejinę ištrauką odos ir plaukų priežiūrai.
Su Ieva mokysitės duonos su raugu kepimo pagrindų, fermentuotų gėrimų iš pievos žolelių gamybos (natūralios giros ir gydomasis midus). Rauginsite daržoves ir prieskonines žoleles ir sužinosite kaip pasidaryti raugintų pieno produktų – rūgpienio, jogurto, kefyro ir iš jų gaminti sūrelius su laukiniais žalumynais. Taip pat sužinosite apie laukines mieles ir apie rauginimo „grybus“ - kombučią, vandens ir pieno kefyrus.

Seminaro metu jūsų laukia išskirtinis maistas, kurį galėsite kartu gaminti – senovinė raugo sriuba – putra, duonkepėje krosnyje keptas kepsnys raugo duonos tešloje, šviežia naminė duona, pačių pagamintas jogurtas, pyragai su laukiniais augalais, žolelių alus, įvairių raugintų gėrimų degustacija ir kiti nepakartojami dalykai.
Namo atsivešite didelį krepšį dovanų: arbatos ir kefyro grybus, 2 rūšių duonos raugą, acto „užkratą“, hidroliatą, sirupą, aliejų, fermentuotą arbatą. O svarbiausia – kalną praktinių žinių, kurias tikrai panaudosite gyvenime ar darbuose.

Seminaro pradžia, penktadienį, 18 valandą, sodyboje Slėnyje (Neries regioniniame parke, prie Karmazinų piliakalnio). Renkamės, įsikuriame, vakarieniaujame, aptariame programą kuri priklausys nuo oro sąlygų ir einame dirbti. Pabaiga sekmadienį, apie 16 valandą – papietaujame, valgome tortą ir išsidalijame dviejų dienų darbo vaisius – hidroliatus, sirupus, aliejus, arbatas, raugus, kombučias, užraugtas daržoves.

Seminaro kaina 250 eurų žmogui. Į ją įskaičiuota nakvynė, maitinimas, visos priemonės ir pasigaminti produktai, lauktuvės.
Gyvensite šiltuose dviviečiuose kambariuose svečių namuose, yra patalynė, rankšluosčiai, dušas 2-3 kambariams bendras. 
Maitinimas - penktadienį vakarienė, šeštadienį 3 kartus (pusryčiai, pietūs, vakarienė), sekmadienį 2 kartus (pusryčiai ir pietūs). 
Seminaro metu galėsite naudotis įvairiais Rasoklės produktais odos gaivinimui ar maitinimui. Taip pat, įsigyti jų su 15 proc. nuolaida (sirupų, aliejų, hidroliatų, arbatų, esencijų) ir Ievos knygą su autografu, leidėjo kainomis „Natūralus rauginimas“

Registracija į seminarą el.paštu ieva@slenyje.lt , pasiteirauti galite tel. 861519638. 
Registracija patvirtinama tik sumokėjus mokestį. Mokestis grąžinamas perspėjus prieš 2 savaites, pusė sumos – savaitę iki renginio.
Daugiau informacijos apie mokomus dalykus ir gyvenimo sąlygas rasite mūsų svetainėse www.slenyje.lt ir www.rasokle.lt


Į sąrašą